- For use with HP Color LaserJet Pro CP5220 Series
- HP ColorSphere toner delivers consistent, professional results
- Stay productive and avoid wasted time and supplies with this reliable Original HP toner cartridge
3+
<
>
HP 307A (CE743A) Original Laser Toner Cartridge - Single Pack - Magenta - 1 Each
7300 Pages
Product Code: HEWCE743A
20 Stock Available
Select Product Options:
Print Color: Magenta
Each
Also Consider
-
Product Code: BICBL11AST254 Stock Available
-
Product Code: BRTTN225C11 Stock Available
-
Product Code: BRTTN227COut of Stock
-
Product Code: BRTTN227M15 Stock Available
-
Product Code: BRTTN76044 Stock Available
-
Product Code: DURMN1500B2039 Stock Available
-
Product Code: PAP89465A303 Stock Available
-
Product Code: PAP89466A530 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CE743A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 307A (CE743A) |
| Product Name | 307A (CE743A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Stay productive and avoid wasted time and supplies with this reliable Original HP toner cartridge. HP ColorSphere toner delivers consistent, professional results on marketing, financial, design and engineering documents. HP 307A cartridge is designed for use with HP Color LaserJet Pro CP5220 Series, including CP5225dn and CP5225n, and yields approximately 7,300 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Magenta |
| Typical Print Yield | 7300 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 17% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Description
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.