- For use with HP Color LaserJet Pro CP5220 Series
- HP ColorSphere toner delivers consistent, professional results
- Stay productive and avoid wasted time and supplies with this reliable Original HP toner cartridge
3+
<
>
HP 307A (CE742A) Original Laser Toner Cartridge - Single Pack - Yellow - 1 Each
7300 Pages
Product Code: HEWCE742A
17 Stock Available
Select Product Options:
Print Color: Yellow
Each
Also Consider
-
Product Code: BICBL11YW93 Stock Available
-
Product Code: BRTDR63019 Stock Available
-
Product Code: BRTDR82022 Stock Available
-
Product Code: BRTTN225C11 Stock Available
-
Product Code: BRTTN66067 Stock Available
-
Product Code: DURMN1500B2039 Stock Available
-
Product Code: DURMN2400B2030 Stock Available
-
Product Code: PAP3030131C758 Stock Available
-
Product Code: PAP8946744 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CE742A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 307A (CE742A) |
| Product Name | 307A (CE742A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Stay productive and avoid wasted time and supplies with this reliable Original HP toner cartridge. HP ColorSphere toner delivers consistent, professional results on marketing, financial, design and engineering documents. HP 307A cartridge is designed for use with HP Color LaserJet Pro CP5220 Series, including CP5225dn and CP5225n, and yields approximately 7,300 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Yellow |
| Typical Print Yield | 7300 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 17% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Description
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.