<
>
Universal Notebook
1 Subject(s) - 150 Sheets - Sewn - Wide Ruled, Legal Ruled Front Ruling - 47 lb Basis Weight - 10.50" Height x 7.9" Width - White Paper - Black Linen Paper Cover
Product Code: UNV66353
43 Stock Available
Select Product Options:
Cover Color: Black
Each
Product Details
General Information
| Manufacturer | Universal Products |
| Manufacturer Part Number | UNV66353 |
| Manufacturer Website Address | https://myuniversalop.com/ |
| Brand Name | Universal |
| Product Name | Notebook |
| Marketing Information |
Durable hardbound journals are up to the task-choose between classic linen or stylish patterns. Smooth white ruled paper allows for easy writing. Microperforated sheets for easy tearing and page removal. Attractive ribbon marker ensures you never lose your place by marking your active page. Standard ruled pages for easy note taking. |
| Product Type | Notebook |
Product Information
| Number of Sheets | 150 |
| Number of Subjects | 1 |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 47 lb |
| Front Ruling Type |
|
| Ruling Line Color | Gray |
| Cover Color | Black |
| Cover Material | Linen Paper |
| Binding Type | Sewn |
| Binding Location | Side |
Physical Characteristics
| Height | 10.50" |
| Width | 7.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
1 Subject(s) - 150 Sheets - Sewn - Wide Ruled, Legal Ruled Front Ruling - 47 lb Basis Weight - 10.50" Height x 7.9" Width - White Paper - Black Linen Paper Cover
Also Consider
-
Product Code: MEA0606289 Stock Available
-
Product Code: MEA06074285 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK15 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508120 Stock Available
-
Product Code: ROA11186CSOut of Stock
-
Product Code: ROA77461CSOut of Stock
-
Product Code: TOP1038512 Stock Available
-
Product Code: TOP103863 Stock Available