- Soakproof material holds wet foods without leaking
- Durable construction supports dense foods without folding
- Disposable design allows quick cleanup after use
- Perfect for use at company gatherings, parties and more
3+
<
>
Genuine Joe 12 oz Paper Bowls
Disposable - Multi - 125 / Pack
Product Code: GJO10322
Out of Stock
Select Product Options:
Packaged Quantity: 125 / Pack
PK125
Also Consider
-
Product Code: BSN36682121 Stock Available
-
Product Code: CCS25102756 Stock Available
-
Product Code: DXEDBP09W473 Stock Available
-
Product Code: DXEKH207622 Stock Available
-
Product Code: FAO223UFAO5 Stock Available
-
Product Code: ITA361815645 Stock Available
-
Product Code: PIL31021783 Stock Available
-
Product Code: SWM4749136 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10322 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Paper Bowls |
| Marketing Information | Paper bowl features a soakproof construction to hold wet foods without leaking through to the table. Its durable material offers excellent rigidity to hold dense foods like steak, potatoes and more. Disposable design allows quick, easy cleanup after each use. Tableware is perfect for company gatherings, special events, parties and more. |
| Packaged Quantity | 125 / Pack |
| Product Type | Table Ware |
Product Information
| Kitchenware Type | Bowl |
| Kitchenware Details | 1 x Bowl |
| Disposable | Yes |
Physical Characteristics
| Color Family | Other |
| Product Color | Multi |
| Material Details |
Paper Bowl |
| Volume | 12 fl oz |
| Height | 5.9" |
| Width | 5.9" |
| Length | 8.1" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
| Assembly Required | No |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR LIMITED WARRANTY. |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.