- Smooth rolled rim provides enjoyable sipping experience
- Strong, durable construction ensures lasting use
- Disposable for quick cleanup after each use
- Designed for cold beverages only
6+
<
>
Genuine Joe 12 oz Clear Plastic Cups
12 fl oz - Clear - Plastic - Cold Drink, Beverage - 25 / Pack
Product Code: GJO58231
8532 Stock Available
Select Product Options:
Volume Capacity: 12 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
PK25
Also Consider
-
Product Code: BSN1647366 Stock Available
-
Product Code: DUCPTY2191 Stock Available
-
Product Code: DXE5356CD1342 Stock Available
-
Product Code: DXEFH2071508 Stock Available
-
Product Code: GJO10320Out of Stock
-
Product Code: GJO2610012 Stock Available
-
Product Code: ITA602331977 Stock Available
-
Product Code: MMM142483 Stock Available
-
Product Code: PAP4621501C18 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 58231 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Clear Plastic Cups |
| Marketing Information | Sleek plastic cups are ideal for serving up cold beverages in style. Clear, smooth walls showcase your drinks whether they are fruity punches or water chilled with ice. Strong plastic works for everyday refreshments or special occasions when disposal nature simplifies cleanup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.2" |
| Diameter | 3.6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 YEAR |
Description
Also Consider
-
Product Code: DXE2342WS557 Stock Available
-
Product Code: DXE2342WSCT26 Stock Available
-
Product Code: DXE5342DXCT407 Stock Available
-
Product Code: ECOEPBHC12WA40 Stock Available
-
Product Code: GJO104351 Stock Available
-
Product Code: GJO11260CT1141 Stock Available
-
Product Code: GJO19047385 Stock Available
-
Product Code: GJO19047BD76 Stock Available
-
Product Code: GJO19047CT19 Stock Available
-
Product Code: GJO58231CT426 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT66 Stock Available
-
Product Code: GJO105012 Stock Available
-
Product Code: GJO11251CT2 Stock Available
-
Product Code: GJO58230CTOut of Stock
-
Product Code: RFPC20016114 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163731 Stock Available
-
Product Code: SCC16PXOut of Stock
-
Product Code: SCC316SI0041CT1 Stock Available
-
Product Code: SCCP16ROut of Stock