- Cucumber Melon scent for fresh, uplifting fragrance
- Neutralizes odors for up to 60 days
- Provides up to 6,000 cubic feet of coverage
- Perfect for gyms, hotels, washrooms and more
- For use with the Airoma Dispenser
<
>
Vectair Systems Airoma Dispenser Fragrance Refill
Aerosol - 6000 ft³ - Cucumber & Melon - 60 Day - Odor Neutralizer - 12 / Carton
Product Code: VTSAIRCUC
1 Stock Available
CT12
Product Details
General Information
| Manufacturer | Vectair Systems Ltd |
| Manufacturer Part Number | AIRCUC |
| Manufacturer Website Address | http://www.vectairsystems.com |
| Brand Name | Vectair Systems |
| Product Line | Airoma |
| Product Name | Airoma Dispenser Fragrance Refill |
| Marketing Information | The Airoma Dispenser Fragrance Refill features a Cucumber and Melon scent to offer a fresh burst of cucumber that leads into calming melon and finishes with an uplifting peach scent. Airadicate malodor counteractant and odor neutralizer help stop bad odors for up to 60 days. Wide coverage freshens rooms up to 6,000 cubic feet. VOC-compliant refill is designed for use with Vectair Airoma Dispensers and similar air freshener dispensers (not included). It is perfect for gyms, hotels, washrooms and more. |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Product Type | Air Freshener Refill |
Product Information
| Scent | Cucumber & Melon |
| Freshener/Sanitizer Type | Aerosol |
| Effective Duration | 60 Day |
| Coverage Volume | 6000 ft³ |
| Application/Usage |
|
| Features | Odor Neutralizer |
Physical Characteristics
| Color Family | Multicolor |
| Product Color | Multicolor |
| Height | 5.6" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 2.6" |
Miscellaneous
| Compatibility | Vectair Airoma Dispenser |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Canada |
Description
Aerosol - 6000 ft³ - Cucumber & Melon - 60 Day - Odor Neutralizer - 12 / Carton
Also Consider
-
Product Code: KCC123731 Stock Available
-
Product Code: RCP402113246 Stock Available
-
Product Code: RCP402113CT40 Stock Available
-
Product Code: RCP402369Out of Stock
-
Product Code: RCP402369CTOut of Stock
-
Product Code: RCP402470CTOut of Stock
-
Product Code: VTSAIRCIT4 Stock Available
-
Product Code: VTSAIRLINEN13 Stock Available
-
Product Code: VTSSOLIDCIT56 Stock Available
-
Product Code: VTSSOLIDLINOut of Stock