- Compatible with Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser
- Vertically stacked to easily reload your dispenser (not included)
- Polystyrene construction that resists splits and cracks
- Pull tab for easy opening
5+
<
>
Mind Reader Cutlery Dispenser Utensil Refill
Fork - Kitchen, Breakroom - Black - 100 / Pack
Product Code: EMSPFORK100
Out of Stock
PK100
Product Details
General Information
| Manufacturer | Mind Reader Products |
| Manufacturer Part Number | PFORK100 |
| Manufacturer Website Address | http://www.mindreaderproducts.com |
| Brand Name | Mind Reader |
| Product Name | Cutlery Dispenser Utensil Refill |
| Marketing Information | Quickly, efficiently refill your cutlery dispenser with these utensil refills. Seamless design easily replenishes your Mind Reader Refillable Cutlery Dispenser (not included), other dispensers or your pantry. Sturdy, polystyrene forks are streamlined in a vertically stacked design for easy reloading. Long-lasting, durable construction resists splits and cracks. Easy-open pull tab reduces struggling with difficult packaging when reloading. Simply load the stack into the empty compartment of your utensil dispenser as indicated on the wrapping. Solid black design coordinates with other utensils and dishware for an elegant, refined addition to your place settings. |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Product Type | Fork |
Product Information
| Utensil Type | Fork |
| Fork Type | Fork |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polystyrene |
| Height | 0.8" |
| Width | 6.1" |
| Length | 0.9" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
Description
Fork - Kitchen, Breakroom - Black - 100 / Pack
Also Consider
-
Product Code: DXEDUSSF534 Stock Available
-
Product Code: DXEFH017280 Stock Available
-
Product Code: DXESSF21P26 Stock Available
-
Product Code: DXESSF51454 Stock Available
-
Product Code: DXESSWPF514 Stock Available
-
Product Code: ECOEPS1128 Stock Available
-
Product Code: GJO00104302362 Stock Available
-
Product Code: GJO20000993 Stock Available
-
Product Code: SCCHSWF0007Out of Stock
Alternative Products
-
Product Code: DXEDUSSPF525 Stock Available
-
Product Code: DXEFH207CT150 Stock Available
-
Product Code: DXEFM5W54033 Stock Available
-
Product Code: GJO0010430CT58 Stock Available
-
Product Code: GJO184752221 Stock Available
-
Product Code: WNAEPS00232 Stock Available
-
Product Code: WNAEPS002CT1 Stock Available