- Mount on your cubicle fabric panel, wall or vertical metal surface
- For individual or department name
- 30% post-consumer material
- Black
3+
<
>
Lorell Recycled Cubicle Nameplate
0.9" Width x 2.7" Height - Wall - Plastic - Black - 1 Each
Product Code: LLR80669
40 Stock Available
Each
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 80669 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Name | Recycled Cubicle Nameplate |
| Marketing Information | Keep your desktop clear by mounting this high-impact nameplate on your cubicle fabric panel, wall or vertical metal surface. Use for individual or department name. Hanging products can be attached securely to cubicles using fastening pins. Nameplate performs the same function as a traditional desk accessory while customizing your panel. Nameplate contains post-consumer recycled material. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Name Plate |
Product Information
| Mount Type | Wall |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 2.7" |
| Width | 0.9" |
| Length | 9.2" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
Accessories
-
Product Code: LLR8066323 Stock Available
-
Product Code: LLR8066412 Stock Available
-
Product Code: LLR8066597 Stock Available
-
Product Code: LLR8066613 Stock Available
-
Product Code: LLR8066851 Stock Available
-
Product Code: LLR8067348 Stock Available
-
Product Code: LLR8067418 Stock Available
-
Product Code: LLR8067544 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.