- Compatible with Lexmark E260D and E260DN
- Also works in E360D, E360DN, E460DN, E460DW and E462DTN
- Outstanding results page after page
- Precision pairing between printer and cartridge for great value
- Return Program cartridge for savings
<
>
Lexmark E260A11A Original Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
3500 Pages
Product Code: LEXE260A11A
Out of Stock
Each
Also Consider
-
Product Code: BRTTN82023 Stock Available
-
Product Code: BSN24302577 Stock Available
-
Product Code: BSN36550BX1328 Stock Available
-
Product Code: BSN653644410 Stock Available
-
Product Code: HEW3JA03AN511 Stock Available
-
Product Code: HEWCF226X171 Stock Available
-
Product Code: HEWW1380A451 Stock Available
-
Product Code: HEWW2020A1183 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Xerox Corporation |
| Manufacturer Part Number | E260A11A |
| Manufacturer Website Address | http://www.xerox.com |
| Brand Name | Lexmark |
| Product Model | E260A11A |
| Product Name | E260A11A Toner Cartridges |
| Marketing Information | Toner cartridge is designed for use in Lexmark E260D, E260DN, E360D, E360DN, E460DN, E460DW and E462DTN. Lexmark Return Program Cartridges are sold at a discount, vs. the prices of regular cartridges, in exchange for the customer's agreement to use the cartridge only once and return it only to Lexmark for remanufacturing or recycling. Cartridge yields approximately 3,500 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 3500 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Description
3500 Pages
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.