- For use in HP LaserJet Pro P1102w
- Also works in M1212nf MFP and M1217NFW MFP
- Delivers consistent, professional results
- Legendary HP reliability
<
>
HP 85A (CE285A) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Single Pack - Black - 1 Each
1600 Pages
Product Code: HEWCE285A
221 Stock Available
Each
Also Consider
-
Product Code: ASLGO8511202980 Stock Available
-
Product Code: AVE755303284 Stock Available
-
Product Code: BSN099552016 Stock Available
-
Product Code: DURAACTBULK3681 Stock Available
-
Product Code: HEWCF226A802 Stock Available
-
Product Code: HOD150HDOut of Stock
-
Product Code: PAP8420152186 Stock Available
-
Product Code: PAP8430152190 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CE285A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 85A (CE285A) |
| Product Name | 85A (CE285A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Get a great value for all your everyday business printing needs. Legendary HP reliability can save you time, minimize downtime and deliver results you can count on. Use this toner cartridge in your HP LaserJet Pro P1102, P1102w, M1132, M1212 MFP, M1214 and M1217nfw MFP printers to produce bold, crisp text and sharp black-and-white images. Each cartridge yields approximately 1,600 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Yield Type | Standard |
| Typical Print Yield | 1600 Pages |
Miscellaneous
| Device Supported | Printer |
| Compatibility |
|
| Brand Compatibility | HP |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 20% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.