- For use with HP LaserJet 400 M401n, M401dn, M401dw and M425dn
- Make an impact with professional-quality, black/white documents and crisp, black text
- Delivers sharp detail and consistent gray scale for charts and graphs
- Keep printing costs low while maintaining productivity
- Replacement cartridge is quick and easy to install
<
>
HP 80A (CF280AD1) Original Laser Toner Cartridge - Black - 2 / Carton
2560 Pages (Per Cartridge)
Product Code: HEWCF280AD1
17 Stock Available
CT2
Also Consider
-
Product Code: AAGPM1228123 Stock Available
-
Product Code: ABFSC1154D39 Stock Available
-
Product Code: BSN329536974 Stock Available
-
Product Code: DURMN2400B2030 Stock Available
-
Product Code: DXEFH217244 Stock Available
-
Product Code: DXEKH207622 Stock Available
-
Product Code: GJO10319931 Stock Available
-
Product Code: GJO104322009 Stock Available
-
Product Code: HEWCF258A707 Stock Available
-
Product Code: SOF48102487 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CF280AD1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 80A (CF280AD1) |
| Product Name | 80A (CF280AD1) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Toner cartridge delivers sharp detail and consistent gray scale for charts and graphs so you get business-quality results on a wide range of laser papers. Make an impact with professional-quality, black/white documents and crisp, black text. Keep printing costs low while maintaining productivity. HP toner cartridges deliver consistent, uninterrupted printing. Because cartridge is designed for exceptional reliability, you avoid wasted supplies and expensive delays. Replacement cartridge is quick and easy to install. Cartridge is designed for use with HP LaserJet 400 M401n, M401dne, M401dn, M401dw and M425dn. Each cartridge yields approximately 2,700 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 2 / Carton |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 2560 Pages (Per Cartridge) |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.75 lb |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Additional Warranty Information |
HP's Premium Protection Warranty. This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship. |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.