- Decaf brew features medium acidity that's balanced and smooth
- Citrusy Central American coffee is mixed with sweetness of Indonesian bean
- Recyclable K-cup pods for use in Keurig coffee brewers
7+
<
>
Green Mountain Coffee Roasters® K-Cup Breakfast Blend Decaf Coffee
Compatible with Keurig Brewer - Light/Mild - K-Cup - Decaffeinated - 24 / Box
Product Code: GMT7522
131 Stock Available
Non-Returnable Product
BX24
Also Consider
-
Product Code: CPCUS04232A291 Stock Available
-
Product Code: CPCUS04268A3686 Stock Available
-
Product Code: CSC11408PBL1E1 Stock Available
-
Product Code: GMT240795 Stock Available
-
Product Code: GMT6520350 Stock Available
-
Product Code: GMT6995102 Stock Available
-
Product Code: GMT9977113 Stock Available
-
Product Code: KCC385862135 Stock Available
-
Product Code: MMM62210SSCY180 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Keurig Dr Pepper Inc. |
| Manufacturer Part Number | T7522 |
| Manufacturer Website Address | http://www.keurigdrpepper.com |
| Brand Name | Green Mountain Coffee Roasters® |
| Product Name | Breakfast Blend Decaf Coffee |
| Marketing Information | Decaffeinated coffee features a rich taste and medium acidity that's balanced and smooth. Snappy, crisp and citrusy Central American coffee is matched with the sweetness, body and depth of an Indonesian bean to create a wakeful blend. K-cups are designed for use in Keurig coffee brewers. |
| Packaged Quantity | 24 / Box |
| Product Type | Coffee |
Product Information
| Coffee Roast Level | Light/Mild |
| Flavor/Blend | Breakfast Blend |
| Serve Type | K-Cup |
| Compatible Brewer | Keurig Brewer |
| Number of Serving Cups | 1 |
| Decaffeinated | Yes |
Physical Characteristics
| Height | 9" |
| Width | 8.3" |
| Depth | 13" |
| Weight (Approximate) | 3.80 lb |
Miscellaneous
| Country of Origin | United States |
Description
Compatible with Keurig Brewer - Light/Mild - K-Cup - Decaffeinated - 24 / Box
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.