5+
<
>
Charmin Ultra Soft Bathroom Tissue
2 Ply - Mega - 208 Sheets/Roll - 4" Roll Diameter - 1 1/2" Core - Diamond Weave Texture - White - 1 Carton
Product Code: PGC19266
207 Stock Available
Non-Returnable Product
CT1
Also Consider
Product Details
General Information
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Manufacturer Part Number | 19266 |
| Manufacturer Website Address | http://www.pg.com |
| Brand Name | Charmin |
| Product Line | Ultra Soft |
| Product Name | Ultra Soft Bathroom Tissue |
| Packaged Quantity | 1 Carton |
| Product Type | Bathroom Tissue |
Product Information
| Sheets Per Roll | 208 |
| Size Standard | Mega |
| Number of Ply | 2 |
| Maximum Roll Diameter | 4" |
| Core Diameter | 1 1/2" |
| Printed Design/Pattern/Texture | Diamond Weave Texture |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Width | 4" |
| Length | 3.9" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Country of Origin | United States |
Description
2 Ply - Mega - 208 Sheets/Roll - 4" Roll Diameter - 1 1/2" Core - Diamond Weave Texture - White - 1 Carton
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.