- Compact writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Aligned eyelets for hanging
- Durable plastic for lasting use
3+
<
>
Business Source Plastic Clipboard
6" x 9" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Clear - 12 / Box
Product Code: BSN01858BX
247 Stock Available
BX12
Also Consider
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 01858BX |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Plastic Clipboard |
| Marketing Information | Compact clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. This 6" x 9" size fits well in smaller bags and briefcases or on crowded countertops. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use. |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Size | 6" Width x 9" Length |
| Clip Material | Metal |
| Clip Type | Spring Clip |
| Built-in Components | Ruler |
| Board Material | Plastic |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Width | 6" |
| Length | 9" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
Also Consider
Alternative Products
-
Product Code: BSN16508BX72 Stock Available
-
Product Code: BSN49261132 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD189 Stock Available
-
Product Code: BSN862593 Stock Available
-
Product Code: OIC8321187 Stock Available
-
Product Code: SAU0571237 Stock Available
-
Product Code: SAU0571362 Stock Available
-
Product Code: SAU2251745 Stock Available
-
Product Code: SAU2254032 Stock Available
-
Product Code: SAU235403 Stock Available